Pielęgnacja skóry rano po przebudzeniu

Pielęgnacja skóry rano po przebudzeniu

Po osuszeniu skóry rozpocznij rutynę pielęgnacyjną. Najlepszy czas na stosowanie produktów do pielęgnacji skóry to poranek, pomiędzy 3 a 5 godziną po przebudzeniu. Stosuj antyoksydanty przez cały czas trwania rutyny, ale szczególnie w ciągu dnia. Kwas hialuronowy jest silnym środkiem nawilżającym, który pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. W ciągu dnia, szczególnie ważne jest stosowanie produktów zawierających witaminę C i retinol.

Serum z witaminą C pomaga na ciemne plamy, nierówną strukturę skóry i rozszerzone pory

Serum z witaminą C może pomóc w poprawie wyglądu rozszerzonych porów, uszkodzeń słonecznych i ciemnych plam. Lekka żelowa konsystencja szybko wsiąka w skórę i nie podrażnia jej. Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, jest rozpuszczalnym w wodzie antyoksydantem o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych. Poprawia syntezę kolagenu i hamuje produkcję tyrozynazy.

Jedną z głównych zalet serum z witaminą C jest to, że rozjaśnia cerę. Wiele produktów zawiera wyciąg z owoców ananasa jako składnik aktywny. Serum można nakładać bezpośrednio na skórę lub mieszać z podkładem, aby poprawić jej wygląd. Poprawia teksturę i blask skóry, a także może zmniejszyć drobne linie i ciemne plamy. Możesz wybrać drogeryjne serum z witaminą C lub takie, które zostało opracowane przez dermatologa.

Inne wpisy:  Oczyszczanie skóry głowy - kilka najważniejszych wskazówek

Serum z witaminą C może być skuteczne dla osób ze starzejącą się skórą, a najlepsze z nich zawierają co najmniej 30 procent witaminy C. Stężenie witaminy może być różne, od mniej niż pięciu procent do nawet 30%. Większość dermatologów zaleca niższe stężenie dla osób o wrażliwej skórze, które jest mniej drażniące. Wyższe stężenia są dobre dla osób z tłustą skórą. Wysokie stężenia mogą również pomóc w poprawieniu kolorytu i tekstury skóry.

Kwas hialuronowy jest silnym hydratorem

Jeśli chodzi o Twoją skórę, kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych składników do jej nawilżania. Substancja ta znana jest z niezwykłych zdolności wiązania wody. W rzeczywistości, jeden gram kwasu hialuronowego może pomieścić aż 6 litrów wody. Substancja ta pomaga Twojej skórze zatrzymać wilgoć i sprawia, że wydaje się ona pulchniejsza i gładsza.

Stosowanie kremu nawilżającego rano może zdziałać cuda dla Twojej skóry. Nawodniona skóra jest miękka i elastyczna, a linie i zmarszczki wydają się mniej widoczne. Kolejną zaletą kwasu hialuronowego jest to, że ma on właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że działa jak tarcza przeciwko wolnym rodnikom, które są wynikiem zanieczyszczenia środowiska.

Krem lub balsam z kwasem hialuronowym powinnaś stosować rano po przebudzeniu. Nałóż go na wilgotną skórę i pozwól mu się wchłonąć w skórę. Krem nawilżający uszczelni wilgoć, a kwas hialuronowy wciągnie wilgoć z powietrza. Jest to szczególnie korzystne w suchym pomieszczeniu.

Inne wpisy:  Mezoterapia igłowa skóry głowy i twarzy - ile kosztuje?

Retinole pomagają na drobne linie, zmarszczki i brązowe plamy

Aktywne składniki retinoidów lub produktów do pielęgnacji skóry zawierających retinol są formą witaminy A. Odgrywa ona kilka ważnych ról w organizmie, w tym wspomaga układ odpornościowy, wzrok i reprodukcję. Retinol jest pochodną witaminy A, która pomaga poprawić koloryt i strukturę skóry. Produkty dostępne bez recepty zazwyczaj zawierają retinol w połączeniu z innymi składnikami, które pomagają nawilżać skórę.

Retinole mogą zmniejszać cienie, opuchliznę i inne niedoskonałości skóry wokół oczu, dzięki czemu stanowią doskonały dodatek do wieczornej pielęgnacji skóry. Ten silny składnik może nawet pomóc w walce z przebarwieniami pod oczami, a także poprawić wygląd drobnych linii, zmarszczek i brązowych plam. Ze względu na delikatny charakter skóry wokół oczu, należy stosować specjalny krem pod oczy przeznaczony do tego obszaru. Pomaga on na cienie, worki i opuchliznę, a jednocześnie sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna.

Retinole są pochodnymi witaminy A i mogą pomóc w walce z drobnymi liniami, zmarszczkami i uszkodzeniami skóry spowodowanymi przez słońce. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele retinoidów bez recepty, można wybierać pomiędzy produktami na receptę i bez recepty. Pomagają one poprawić wygląd skóry i sprawiają, że dojrzewa ona w pożądany sposób.

Inne wpisy:  Full Body Scrub - Jak często należy złuszczać skórę?

Kremy pod oczy do skóry tłustej

Najlepszą porą na stosowanie kremu pod oczy jest poranek, kiedy skóra jest jeszcze nieco tłusta, ale nie jest jeszcze zbyt sucha. W ciągu dnia skóra tłusta jest bardziej podatna na powstawanie wyprysków. Kremy pod oczy do skóry tłustej stosowane rano mogą pomóc w zwalczaniu tych problemów poprzez zapobieganie produkcji oleju. Ponadto mogą one pomóc w zmniejszeniu widoczności drobnych linii i zmarszczek oraz pobudzić produkcję kolagenu pod oczami.

Jeśli chcesz stosować rano krem pod oczy na tłustą cerę, musisz pamiętać o przestrzeganiu instrukcji producenta. Niektóre z tych produktów nie nadają się do stosowania na powieki, więc musisz dokładnie przeczytać instrukcję, aby uniknąć podrażnień. Inną ważną wskazówką jest unikanie tuggingu lub wyciskania kremu wokół oczu, co może sprzyjać powstawaniu zmarszczek i zwiotczeniu skóry. Mona Gohara, profesor kliniczny dermatologii w Yale School of Medicine, zaleca lekkie wklepywanie kremu w skórę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *