Jak obcinać włosy u małych dzieci

Jak obcinać włosy u małych dzieci

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o strzyżeniu włosów u małego dziecka jest to, że znacznie łatwiej jest je obciąć, jeśli są mokre. Ma to również wpływ na narzędzia, których używasz. Do obcinania włosów używaj raczej trymerów, a nie nożyczek. Niebezpieczne jest również golenie głowy dziecka maszynką – Odkrycie jest efektem współpracy zespołu portalu https://sutraserca.pl. Zaleca się, aby podczas golenia głowy dziecka używać osłony na maszynkę dla dzieci.

Mokre włosy łatwiej się strzyże

Posiadanie mokrych włosów jest jednym z głównych powodów, dla których łatwiej jest strzyc włosy u małych dzieci. Mokre włosy są mniej podatne na złamania, a nożyce lepiej się trzymają. Jeśli Twoje dzieci mają wilgotne włosy, spróbuj spryskać je wodą z butelki z rozpylaczem, aby ułatwić im pracę. It’s also a good idea to take frequent breaks to prevent your toddler from squirming or getting too wet.

Inne wpisy:  Produkty do pielęgnacji włosów do włosów przetłuszczających się - lista składników kosmetycznych, których należy unikać

Zacznij od tyłu. Podziel włosy na kilka mniejszych sekcji. Upewnij się, że pierwsza sekcja jest od brody do klatki piersiowej i ma pożądaną długość. Trzymaj nożyczki prostopadle do głowy, ale możesz je również skierować do góry, aby uzyskać bardziej miękki wygląd. Po obcięciu jednej sekcji, wróć i przytnij resztę włosów zgodnie z sekcją przewodnią.

Trymery do włosów są bezpieczniejsze niż nożyczki

Podczas obcinania włosów u małego dziecka, trymery są delikatniejsze dla skóry głowy i zmniejszają ryzyko infekcji i skaleczeń. Rodzice powinni używać nożyczek tylko wtedy, gdy są one absolutnie niezbędne. Nigdy jednak nie powinni sami obcinać włosów. Lepiej zatrudnić profesjonalnego fryzjera, który zapewni dziecku idealną fryzurę bez ryzyka wyrządzenia krzywdy. Niektóre salony oferują pakiety na pierwsze strzyżenie małych dzieci.

W przypadku niemowląt i małych dzieci najlepiej używać nożyczek, które są specjalnie przeznaczone do tego typu cięć włosów. Na przykład, używaj nożyczek, które mają zaokrąglone krawędzie, a nie proste lub nożycowe ostrza. W przypadku maluchów używaj nożyczek, które mają szerokie rogi w kształcie litery “R”, co zmniejsza prawdopodobieństwo zadrapania lub wyrwania włosów. Spróbuj poprosić starsze rodzeństwo o pomoc, jeśli nie jesteś pewien, jak przyciąć włosy.

Inne wpisy:  Jak naturalnie rozjaśnić blond włosy używając kilku domowych sposobów

Golenie głowy dziecka prawdziwą maszynką jest niebezpieczne

Chociaż możliwe jest golenie głowy dziecka prawdziwą maszynką, proces ten nie jest zalecany. Golenie maszynką może spowodować skaleczenia. Zamiast tego użyj trymera do włosów dla dzieci, aby przyciąć włosy bez powodowania podrażnień. Pamiętaj, aby po zakończeniu golenia umyć główkę dziecka ciepłą wodą z mydłem. Golenie głowy dziecka maszynką jest niebezpieczne i nie powinno się go wykonywać, jeśli nie ma pewności co do bezpieczeństwa dziecka.

Chociaż golenie główki dziecka prawdziwą maszynką nie jest zalecane dla niemowląt, nadal jest popularne wśród wielu rodziców. Główka noworodka jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego będziesz potrzebować pomocy specjalisty. Nawet zwykła maszynka do golenia może uszkodzić skórę i mieszki włosowe, dlatego najlepiej zatrudnić kogoś, kto wie, co robi. Ostre krawędzie maszynki do golenia mogą przeciąć skórę dziecka i pozostawić je łysym nawet na dwa lata.

Inne wpisy:  Jak walczyć z korzeniami

Właściwe narzędzia do użycia

Podczas strzyżenia włosów małych dzieci należy pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach. Pierwszym krokiem jest rozplątanie włosów przed rozpoczęciem pracy. Ułatwi to proces zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Po drugie, zawsze upewnij się, że dziecko czuje się komfortowo, zanim przystąpisz do strzyżenia włosów, więc nie skończysz dokonując niezamierzonych cięć. W tym artykule przejdziemy przez niektóre z najbardziej niezbędnych narzędzi i sprzętu, które każdy profesjonalny fryzjer powinien mieć pod ręką.

Najpierw zacznij od tyłu głowy. Wykonaj cięcie mniej więcej od brody do klatki piersiowej, w zależności od wieku dziecka. Po wyschnięciu włosy kurczą się, więc może być konieczne nieco dłuższe cięcie, aby uzyskać pożądany wygląd. Włosy obcinamy przy pomocy nożyczek trzymanych prostopadle do głowy. Możesz również trzymać nożyczki skierowane do góry, aby uzyskać bardziej miękki wygląd.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *